През месец декември 2019 г. се проведоха изпити за повишаване на степени от 10-то до 7-мо Кю включително. Комисията на БКА - ИКО България, в състав Шихан Емил Костов, Сенсей Гергана Апостолова-Костова и Сенсей Зихни Хасанов, изпитаха каратеките от клубовете, членове на БКА - СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА”, СК”ДУЛО”-Аксаково, СК”БУДО КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ”-Разград, СК”ОЯМА”-Търговище, СК”КИОКУШИН АЙТОС”, СК”КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ”-Ямбол, СК”СЕЙКЕН”-Пловдив и СК”ЕКСЕЛ”-Асеновград.

За по-високи степени, възпитаниците на клубовете ще имат възможност да се явят на предстоящия Зимен Лагер на Асоциацията, който ще се проведе от 6-ти до 9-ти Февруари 2020г. в Кранево. Ус!

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

ЦЕРЕМОНИЯ ПО ВРЪЧВАНЕ НА ГОДИШНИ НАГРАДИ ЗА СПОРТНИ ПОСТИЖЕНИЯ - 2019

По повод закриването на Варна-европейски град на спорта, на 12-ти Декември от 19:00ч. в “Двореца на културата и спорта”, се проведе грандиозна церемония по връчването на годишните спортни награди. Възпитаникът СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА” Богомил Костов и неговия треньор Световния Шампион Шихан Емил Костов получиха приза “МЛАДО ДАРОВАНИЕ” за 2019г. . В рамките на церемонията „Спортист на Варна“ за 2019 г. бяха връчени три извънредни награди, които на практика бяха най-силните награди на вечерта. Те се връчват на супер талантите на Варна сред подрастващите за 2019 г. Сред тях бе и Богомил Костов, заедно със Стефчо Христов/вдигане на тежести/ и Симона Дянкова /худ.гимнастика/. Тези награди се връчват лично от кмета на Община Варна.

ПОВЕЧЕ СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

EВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО - БЕЛАРУС 2019

ДВА БРОНЗОВИ МЕДАЛА ЗА КАРАТЕКИТЕ НА БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО В БЕЛАРУС

Първият ден от 18-тото Европейско Първенство по Карате Киокушин в Минск, Беларус, нашите състезатели триумфираха с две трети места при юноши 12-13 год., категория над 50 кг.. Александър Петров (СКК“КИОКУШИН СПИРИТ”Бургас) и Самуил Желев (СКК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА”) спечелиха две срещи и загубиха трета от Шампионите в тяхната възрастова група и категория.
Гергана Имперова (СКК“КИОКУШИН СПИРИТ”Бургас) загуби на квалификациите от представителка на Украйна.
Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова бяха рефери на състезанието. Неделя (8-ми Декември2019г. ) Шампионатът продължава с Отвореното Първенство при мъжете и жените.

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА!

ТОКИО , ЯПОНИЯ - Световно Първенсто - 2019 г.

ДВЕ СВЕТОВНИ ТИТЛИ ЗА БЪЛГАРИЯ НА СВЕТОВНОТО ПО КАРАТЕ КИОКУШИН В ЯПОНИЯ

На 22.11.2019г. (петък), в Токио, Япония стартира 1-вия ден от 12-тото Световно Първенство за мъже на без-категории по Карате Киокушин и Световно Елитно Първенство за юноши и Ветерани.

При юношите, от отбора на БКА - ИКО БЪЛГАРИЯ участваха Валентин Желев, който отпадна на квалификациите при 13-14 годишните, кат. над 55 кг. и Богомил Костов, който стана Световен Шампион при Елит юноши 16-17г., категория до 65 кг, побеждавайки своите 4-ма съперника още в редовното време с вазари и ипон.
Ветераните ни представиха достойно, като Живко Желев, Димитър Пенджуров и Страхил Иванов спечелиха по една среща, а Евгени Прудников от своя страна изигра 4-ри срещи, печелейки Световна титла при Ветерани Елит, 40-44г. супер-тежка категория.

По време на 2-ят ден от 12-тото Световно Първенство за мъже на без-категории, нашите двама състезатели отпаднаха първия кръг. Борислав Борисов загуби с “вазари”(шита дзуки) от французина Антонио Тюсо, а Александър Атанасов отпадна след съдийско решение от представителя на домакините Кайто Нишимура.
Шихан Емил Костов бе рефер на Първенството при мъжете, а Сенсей Гергана Костова оглави Реферството при жените, което се случва за 1-ви път на състезание от такъв ранк.

СВЕТОВЕН ШАМПИОН на 12-тото Първенство за мъже на без-категории, което се провежда веднъж на 4-ри години стана японеца МИКИО УЕДА.

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48