(1946 - 2021)

ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО - ПОЛША 2022

ЗЛАТО, СРЕБРО И БРОНЗ ЗА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ НА БКА - ИКО БЪЛГАРИЯ

НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО В ПОЛША

На 5-ти и 6-ти Ноември 2022 в гр. Мисленице, Полша се проведе Европейско Първенство на категории за юноши и девойки и 19-то Европейско Първенство за мъже и жени на без-категории.

Първият ден от мероприятието състезателите на БКА - ИКО България спечелиха сребро и бронз при юношите и младежите.

Самуил Желев (СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна”) изигра 4-ри срещи при младежи до 70 кг., като на финала загуби от представител на домакините. Стратимир Стратиев (СКК”Киокушин Спирит”Бургас) стигна до полуфинал, където загуби от състезател на Румъния и се класира трети при ЮМВ до 75кг. Иван Павловски и Патрик Бигъл, възпитаници на СКК”Киокушин Спирит”Бургас, загубиха на квалификациите съответно Павловски при младежи до 75 кг и Бигъл при момчета 10-11г. до 30кг.

Вторият ден състезанието продължи с 19-тото Европейско Първенство на без-категории за мъже и жени и дисциплина ката, където Зорница Костова (СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна”) бе безапелационна на ката при жените класирайки се на първо място сред 18 конкурентки.

Георги Николов (СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна”), Александър Атанасов (СКК“КИОКУШИН СИЛИСТРА“) и Ивалена Колева (СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна“) загубиха на квалификациите съответно при жени и мъже кумите.

Богомил Костов, който завоюва златен медал на Европейското във Варна през юни, при мъже в категория до 80 кг, изигра общо три срещи. Първите две възпитаникът на СКК“ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“ победи в редовното време с ипон доста по-тежките си конкуренти от Турция (112кг, 190 см) и Словакия (88кг, 180см), загубвайки на осминафиналите след едно продължение и със съдийско решение от 106 кг представител на домакините. Така едва осемнадесет годишния каратека зае 8-мо място на това престижно Първенство.

Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова участваха в съдийството на мероприятието и бяха Главни Рефери на финалите, съответно при мъжете и жените. Следващата седмица двамата Световни Шампиони заминават заедно с двама състезатели от ИКО България за Токио, Япония, където ще се проведат – Международно Първенство за деца, юноши, девойки и ветерани и 54-то „All Japan“ на без-категории.

18-то ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО НА КАТЕГОРИИ ЗА ВСИЧКИ ВЪЗРАСТИ

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КАТА

И

На 29-ти и 30-ти Октомври, в спортната база на „АКВАЛАЙФ“ Кранево, се проведе ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КАТА и 18-то ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КУМИТЕ НА КАТЕГОРИИ ЗА ВСИЧКИ ВЪЗРАСТИ.
Мероприятието бе по инициатива на БКА – ИКО България с Председател Световния Шампион – Шихан Емил Костов.
В Състезанието взеха участие 177 каратеки от 11 клуба, членове на БКА – ИКО България. Съревнованието започна 1-вия ден с дисциплина ката и кумите за възрастовите групи от 5 до 11г. включително.
Вторият ден продължи с всички останали, включително и Отборно сървенование на дисциплина ката. Специални награди през двата дни на мероприятието бяха връчени на:

-  Матей Мирчев – СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ за: „НАЙ-МАЛЪК СЪСТЕЗАТЕЛ“;
-  Адиан Бояджиев – СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ за: „ВОЛЯ ЗА ПОБЕДА“;
-  Димитър Карбов – СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ за: НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ“
-  Стратимир Стратиев-СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас, за:„НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ“;     - Александър Раев - СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“ за: „ВОЛЯ ЗА ПОБЕДА“;

Първенствата в двете дисциплини бяха част от подготовката на Националния отбор за Предстоящото 19-то Европейско Първенство по Киокушин Карате за мъже и жени на без-категории и Европейско Първенство за юноши и девойки на категории, които ще се проведат на 5-ти и 6-ти Ноември в Полша.

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

МЕЖДУНАРОДНО ПЪРВЕНСТВО В ИРАН - ОКТОМВРИ 2022

МЕЖДУНАРОДНО ПЪРВЕНСТВО В ИРАН

3-то ОТБОРНО МЯСТО ЗА ТИМА НА БКА – ИКО БЪЛГАРИЯ

На 13-ти Октомври 2022, Иран бе домакин на международно Първенство за мъже на категории. Мероприятието, в което взеха участие около 40 състезатели от Иран, Афганистан, Палестина, Ливан, Турция и България, се проведе в морския град Рамсар. То бе по инициатива на Иранския Бранч Шеф, представител на ИКО, Шихан Сайед Мохамади.
Двама състезатели на БКА – ИКО България, съпроводени от Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова взеха участие в състезанието.
Шихан Емил Костов бе оторизиран от Директора на Международния отдел – Шихан Кацухито Горай, да бъде наблюдател на състезанието и да проведе съдийски Семинар, в който взеха участие около 75 съдии.
Александър Комаровски (СКК“СЕЙКЕН“ Пловдив) изигра две срещи и се класира на 4-то място в категория мъже до 80 кг., а представителя ни в супертежка категория, Александър Атанасов (СКК“КИОКУШИН“Силистра), стигна до финал, където загуби от представител на домакините, заемайки второ място.
С тази класация, България зае отборно второ място след Иран и Афганистан. Двамата ни Световни Шампиони бяха в Иран по молба на организатора - Шихан Мохамади, където с разрешението на Хонбу, ден след Първенството, те проведоха Технически Семинари, на които, поради забраната мъже и жени да тренират заедно, Шихан Костов преподаваше на около 160 мъже, а Сенсей Гергана Костова на близо 60 жени.
По този начин, Отборът на БКА, който се подготвя за Европейското Първенство на без-категории, началото на Ноември в Полша, изигра своите контролни срещи съответно в Турция и Иран. Успех на Българският отбор! Ус!

16 ЗЛАТНИ МЕДАЛА ЗА ОТБОРА НА БКА- ИКО БЪЛГАРИЯ - ОКТОМВРИ 2022

ТУРСКО МЕЖДУНАРАДНО ПЪРВЕНСТВО - ОКТОМВРИ 2022

Изключителен успех на Българският отбор, който спечели 16 първи места на “2nd Esat Delihasan International Kyokushin Cup” в Бурса, Турция.
Мероприятието, което се проведе на 1-ви и 2-ри Октомври 2022г., бе по инициатива на Представителя на ИКО за Турция- Сенсей Омер Дюран. В него взеха участие около 245 състезатели от седем държави.
Първият ден на Първенството България участва с 24 състезатели при децата, юношите, девойките и ветераните.
Вторият ден започна със Семинар за инструкторите на Турския Бранч, който се проведе под ръководството на Шихан Емил Костов. След него 9 от нашите състезатели се съревноваваха при мъжете и жените на ката и кумите дисциплините.

Шампионите на БКА-ИКО България, представители на СКК”Ичи Геки Варна”, СКК”Киокушин Спирит”Бургас и СКК”Будо”Разград, класирали се на призовите места са:

РефидТупев /12-13г.-55кг./
еорги Динев /14-15г.+55кг/ 2-ро място ката 14-15г.

Стефани Христова /12-13г+50кг/

Александър Стоименов бе награден и за “най-техничен състезател”.

Сенсей Гергана Апостолова-Костова, Сенсей Зихни Хасанов и Сенпай Зорница Костова участваха в съдийството на състезанието. Шихан Емил Костов бе поставен от Директора на Международния отдел на ИКО - Шихан Горай, за официален наблюдател на състезанието. Това бе отличен старт за нашите състезатели, на които в началото на Ноември им предстои участие на Европейско Първенство, което ще се проведе в Полша.

ЛАГЕР В ПОЛША - 2022

ШИХАН ЕМИЛ КОСТОВ И СЕНСЕЙ ГЕРГАНА АПОСТОЛОВА-КОСТОВА - УЧАСТНИЦИ В ЛАГЕР В ПОЛША

В град Люблин, Полша от 11-ти до 14-ти Август 2022г. се проведе традиционния Летен Лагер, организиран от Представителя на ИКО за Полша – Шихан Ясек Чернец.
Мероприятието се проведе под инструктажа на Директора на Международните отношения в Международната Карате Организация Киокушинкайкан (ИКО)– Шихан Кацухито Горай и помощник-инструктор Шихан Шин Ито – Директор на Техническия Комитет на ИКО.
Участието на нашите Световни Шампиони в това събитие бе от голямо значение за затвърдяване на знанията в сферата на катите, свързани с новостите въведени в тях, под формата на наименования, позиции, техники и тяхното приложение. Самият Шихан Костов бе определен от Шихан Горай за асистент на Шихан Ито в демонстрирането на техниките, т.нар.“бункай“.
Освен в двуразовите тренировки, нашите каратеки присъстваха на Съдийските семинари по кумите и ката, проведени от японците.

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА СЙАТА !

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55