26-ТО ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО НА КАТЕГОРИИ БУДАПЕЩА, УНГАРИЯ

26-ТО ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО НА КАТЕГОРИИ
БУДАПЕЩА, УНГАРИЯ

ТРЕТА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА НА КАТА
ЗА ГЕРГАНА АПОСТОЛОВА

На 2-ри Юни 2012г., в гр. Будапеща, Унгария, се проведе 26-тото Европейско Първенство на категории, под ръководството на Международната Карате Организация Киокушинкайкан, с Президент Световния Шампион Канчо Шокей Мацуи.

В Първенството взеха участие 180 състезатели, представители на 22 европейски държави.
Българска Киокушин Асоциация бе представена на това Първенство от 3-ма състезатели и един съдия, съпроводени от Световния Шампион Сенсей Емил Костов:

Кирил Боев - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" - кумите мъже до 80 кг;
Митко Янев - СК"КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ" - Ямбол - кумите мъже до 80 кг;
Гергана Апостолова.- СК"КИОКУШИН СПИРИТ" - Бургас - ката жени;
Пламен Кръстев - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" - съдия;

При мъжете, Кирил Боев загуби втора среща от представител на Франция, а Митко Янев успя да спечели 2 срещи, загубвайки 3-тата от състезател на Русия.
В дисциплината - ката, Гергана Апостолова се съревновава с 20 състезателки, срещайки основните си конкурентки от Световното Първенство тази година. В 1-вата и 2-рата квалификация тя оглавяваше класирането, печелейки за 3-ти път Европейското злато.
Пламен Кръстев взе международен съдийски лиценз, съдийствайки, като страничен съдия при мъжете на кумите.

Сенсей Костов отново взе дейно участие на това Първенство в съдийството, като главен Рефер на финалите при жените на кумите и ката и страничен съдия на финалите при мъжете.

КУПА ВАРНА - 2012

ПЪРВЕНСТВО ПО КАРАТЕ КИОКУШИН
ЗА ДЕЦА ОТ 5 ДО 14 ГОДИНИ
"КУПА ВАРНА 2012"

СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" отново бе домакин на Първенството за деца от 5 до 14 години.
Мероприятието тази година, се проведе на 26-ти Май 2012г. от 13:00ч. в Двореца на културата и спорта.
Турнирът бе официално открит от Областния управител Данчо Симеонов.
В съревнованието премериха сили 160 каратеки от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин.
Отборът на Световният Шампион Емил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна", стана за пореден път Клубен Шампион.

Специални награди бяха връчени, както следва:

- Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" спечели Теодора Манчева от СК"Киокушин Спирит"-Бургас;

- Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ" получи Стефан Петров от СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна";

- Награда за "НАЙ-МАЛЪК СЪСТЕЗАТЕЛ" бе връчена на 5 годишния Мехметджан Ъшък от СК”Ояма” – Търговище.

Всички състезатели бяха поздравени от официалните гости на Първенствто - Областния Управител - Г -н Данчо Симеонов, Г-жа Веси Иванова - Главен инспектор спорт Община Варна, Г-н Георги Арнаудов - Главен инспектор спорт Община Варна и разбира се Основателя на Карате Киокушин за България - Сенсей Константин Божилов.

ПОВЕЧЕ СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !!!

БЛАГОДАРСТВЕНА ГРАМОТА

БЛАГОДАРСТВЕНА  ГРАМОТА

С признателност към Бранч Шефа за България на ИКО Киокушинкайкан,
Емил Костов и неговите членове

На 11-ти март 2011г. земетресението в Тохоку  и цунамито, ударило североизточна Япония, причини катастрофални разрушения в нашата страна. ИКО Киокушинкайкан прие за свой приоритет мерки за облекчаване на ситуацията, подпомагане и обновяване на опустошените райони. В Япония членовете на нашата организация лично се трудиха на място, работейки за тази кауза, докато по света, членовете на организацията в собствените си страни се обединиха за да ни помогнат в тази борба, събираха средства и даваха надежда и разбиране на народа на Япония.

Ние отправяме нашата гореща благодарност за вашите сърдечни дарения и подкрепа за народа на Япония!

Канчо Шокей Мацуи

Президент на Международната Карате Организация Киокушинкайкан
14-ти Април 2012г.

Тариел Николеишвили- Пътят към Победата! - ИНТЕРВЮ

ИНТЕРВЮ С ТАРИЕЛ НИКОЛЕИШВИЛИ

Мога да кажа само едно,че бих искал някога да оспоря тест "Хякунин- кумите"

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ЗА ЖЕНИ - ТОКИО ЯПОНИЯ
ГЕРГАНА АПОСТОЛОВА -
3-ТА НА СВЕТОВНОТО ПО КАТА

На 14-ти и 15-ти Април 2012г. в гр.Токио-Япония се проведе 8-мото Международно Първенство за деца, юноши и девойки и Световно Първенство за жени - кумите и ката.

Представителката на бургаския клуб - "Киокушин Спирит" - Гергана Апостолова, успя да вземе и този път участие в Световното Първенство за жени - дисциплина ката, съпроводена от Сенсей Емил Костов.

След успорвана конкуренция най-вече от страна на Япония и Русия, Гергана, която през 2010г. стана Световна Шампионка в тази дисциплина, се класира  трета от 16 участнички. Първа се класира основната й конкурентка от Япония - Мируйо Ито, а 2-ра стана представителка на Русия.

"КУПА ВАРНА - 2012"

На 31-ви март 2012г. в зали "Простор" - Варна се проведе поредното Първенство по карате Киокушин.
Мероприятието, което бе официално открито от Началник отдел спорт към Община Варна - Г-жа Кристияна Генчева, бе организирано по инициатива на Международната Карате Организация Киокушинкайкан (IKO), която го реализира чрез представителя на IKO за България и треньор на клуба домакин на Първенството СК”ИЧИ ГЕКИ  - Варна” - Сенсей Емил Костов.

В състезанието взеха участие около 60 каратеки от различни клубове в страната, практикуващи карате Киокушин - Разград, Бургас, Силистра, Търговище, Пловдив, Ямбол и Варна.
Каратеките на варненския клуб се представиха достойно, защитавайки за пореден път Отборната купа.

Сред финалистите на състезанието специални награди получиха:

- Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" спечели Йордан Йорданов от СК"Киокушин - Силистра";

- Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ" бе връчена на Кирил Боев от СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна";

Двамата финалисти при мъжете - Кирил Боев от СК"Ичи Геки - Варна - Шампион в отворената категория и Митко Янев от СК"Карате Киокушинкай" - Ямбол - Шампион в категория до 80 кг., получават квота за Европейското Първенство в Будапеща - Унгария на 2-ри юни 2012г..

Всички финалисти бяха поздравени от официалните гости на Първенството - Сенсей Константин Божилов, Сенпай Янчо Нестеров, Сенпай Валентин Георгиев и Олимпийския Шампион по бокс - Ивайло Маринов.
На следващият ден - 1-ви април, отново в зали "Простор" се проведе Семинар за инструктори, състезатели и напреднали, под инструктажа на Сенпай Зихни Хасанов.