5-ти дан

Cup Varna - 2017

ПЪРВЕНСТВО ПО КАРАТЕ КИОКУШИН ЗА ДЕЦА „КУПА ВАРНА 2017“

ДЪРЖАВНО ЛИЧНО ПЪРВЕНСТВО ЗА ДЕЦА, ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ - ВАРНА - 2017

За пореден път Варна бе домакин на Първенството по Киокушин карате за деца от 5 до 13г. “КУПА ВАРНА 2017“. Мероприятието се проведе на 11-ти юни 2017г. в зала „Христо Борисов“ със съдействието на Община Варна и Спортен Клуб  “ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“, член на БКА - ИКО България.Първенството бе официално открито от Г-н Кристиян Димитров – Директор, Дирекция спорт към Община Варна, а сред официалните гости бяха: Г-н Бончо Бонев – Изпълнителен Директор на сдружение на спортните клубове Черно море, Г-н Венцислав Младенов – Директор на Общинско предприятие „Спорт Варна“, Капитан 1-ри ранк и Зам. Началник на Военоморското училище - Светослав Димитров, Олимпийският Шампион по бокс от Сеул 1988г. - Ивайло Маринов и един от основоположниците на Киокушин Карате в България Сенпай Валентин Георгиев.

Сред 152-мата участници в съревнованието, специални награди, по време на награждаването, получиха:

- Мирослав Попов, от „ИЧИ ГЕКИ ВАРНА“, бе награден за „най-техничен състезател“;
- С приз за най-малък сътезател си тръгна едва 4-ри годишната бургаска каратека Евгения Георгиева от „КИОКУШИН СПИРИТ“;
- Награда за най-голям боен дух получи Арсений Заякин от СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“ Бургас, който изигра изключително успорван финал с кантар и две продължения срещу Шампиона в неговата категория Николай Николов от „ИЧИ ГЕКИ Варна“, на който бе връчена Купата на Първенството;

Шихан Емил Костов заминава следващата седмица с част от националния отбор за Ню Йорк, Америка, където нашите състезатели ще вземат участие в Международното Първенство на без-категории за мъже, жени, юноши и девойки „All American Open”.

СНИМКИ -----> ТУК

ИНТЕРВЮ: ШИХАН ЕМИЛ КОСТОВ И БОГОМИЛ КОСТОВ

31-во Европейско Първенство по Карате Киокушин - Лион , Франция - 2017

Вице-европейска титла и бронз от Европейското по Киокушин Карате в Лион

Отборът на БКА- ИКО България, начело с Шихан Емил Костов се завърна от 31-вото Европейско Първенство, което се проведе на 20-ти и 21-ви Май 2017г. в Лион, Франция.
Богомил Костов, който се съревноваваше при юноши 12-13г., изигра оспорван финал срещу представител на Русия. След едно продължение победата бе отсъдена за опонента му. Богомил
се класира също трети на дисциплина ката. Останалите състезатели на БКА - ИКО България отпаднаха на квалификациите, като 1-я ден Симона Стоименова загуби от състезателка на Полша, а Живко Желев (мъже +35г.) от представител на Русия.
Вторият ден от Първенството бяха двубоите при мъжете и жените.
От българска страна имаше две участнички. Събина Жекова отпадна на квалификациите след едно продължение, губейки от молдовка. Зорница Костова победи 1-ва среща съперничката си от Франция и отпадна на четвърфинал от състезателка на Полша.
Сенсей Гергана Костова бе главен рефер на тийм ката на Първенството, а Шихан Емил Костов бе главен рефер на финалите при мъжете и жените, и след състезанието взе участие в Семинар с Директора на Международната карате организация Киокушинкайкан - Канчо Шихан Мацуи.

За целият отбор на БКА - ИКО България това Първенство бе един голям опит и нагласа за преодоляване на предстоящите предизвикателства.
Следващият месец част от отбора заминава за Ню Йорк, Америка, да вземе участие в Международното Отворено първенство All American Open.

Снимки в галерията на сайта !

Евгени Прудников Световен Шампиоин в Япония при ветераните

Евгени Прудников стана световен Шампион при мъже тежка категория +35г. , надигравайки двама състезатели на Япония и по един на Франция и Австралия. След три европейски титли това е заслужен успех на Българския каратека. Благовест Петков се класира на 2-ро място при мъжете +35г. до 85 кг. , след като загуби на финала от представител на домакините.  След успорван двубой на полуфинала срещу състезател на Русия, в средната категория, Красен Кръстев остана трети, а Димитър Пенджуров загуби на квалификациите в същата категория.

Вторият ден от Първенството се проведе 6-тото Световно Първенство за мъже на категории, на което Александър Атанасов, който игра в супер тежка категория, отпадна на квалификациите от Световния Шампион и представител на Япония - Шохей Камада.

Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Костова бяха в съдийския състав на Първенствата.

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43