16 ЗЛАТНИ МЕДАЛА ЗА БЪЛГАРСКИЯ ОТБОР ОТ БАЛКАНСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО КИОКУШИН КАРАТЕ

На 19-ти Март 2023г., в Спортна зала „Владислав Варненчик“, град Варна, се проведе 9-тото Балканско Първенство на категории за мъже, жени, деца, юноши, девойки и ветерани и Балканско Първенство по ката.

В мероприятието, което бе по инициатива на Международната карате Организация Киокушинкайкан – ИКО, взеха участие 362-ма състезатели, съответно от България, Сърбия, Молдова, Гърция, Турция, Украйна и Румъния. Първенството бе официално открито от Директора на Дирекция спорт – Г-н Кристиян Димитров.
Много успорвани двубои, добре подготвени състезатели и атрактивни финални срещи се наблюдаваха на това събитие.

България стана Отборен Шампион при мъжете и жените, спечелвайки 3 първи места съответно – при жени над 65кг – Ивалена Колева – СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“, мъже до 70кг – Александър Стоименов СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“, който спечели и специалната награда за „НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ“ и мъже до 80кг – Александър Комаровски СКК“СЕЙКЕН“ Пловдив.

Трумфът продължи и при дисциплина ката, възр.гр. над 18г., където първите три места се заеха от българските национали – Зорница Костова – 1-во място (СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна),
Валентин Желев – 2-ро място (СКК“КИОКУШИН СПИРИТ“Бургас) и Теодора Младенова (СКК“КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ“Ямбол) – 3-то място. От БКА – ИКО България взеха участие общо 125 каратеки, от които 16 спечелиха златен медал, 10 сребърен и 18 бронзов.

Балкански титли, при различните възрастови групи и категории, още извоюваха:

Съревнованието се организира с подкрепата на Община Варна и СКК“ИЧИ ГЕКИ Варна“, в лицето на Световния Шампион – Шихан Емил Костов, който е и официален представител на ИКО за България.