На 20-ти Юни 2026г., в гр.Бурса, се проведе първото издание на Международното Отворено Първенство за всички възрасти, по инициатива на Бранч Шефа за Турция – Сенсей Омер Ченгиз. В него взеха участие близо 160 състезатели от Турция, България, Саудитска Арабия и Иран . Българският отбор, съпроводен от Шихан Емил Костов, участва на това събитие с петима състезатели, които се представиха достойно, извоювайки 4 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медали.
Борис Петков (“СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА”) стана 1-Ви на ката при момчетата 10-11г., но загуби на кумите, оставяйки 3-ти в своята категория. Неговият съотборник – Андрей Андреев също завоюва златото на дисциплина “ката” при ЮМВ, но отпадна на квалификациите и спечели бронз на кумите при 12-13г. Борис Георгиев, също представител на Варненската школа, изигра 3 срещи и се класира първи при 10-11г., кат.над 45 кг. Антон Христов, който се съревновава при ЮСВ до 60 кг, също спечели злато за Българския отбор и за Варненския клуб. Ярослава Прудникова, представител на СКК”Киокушин Спирит”Бургас, спечели от своя страна сребро на ката и бронз на кумите при Девойките 16-17г.
Като цяло това бе добър опит за състезателите на Шихан Емил Костов и Шихан Гергана Апостолова-Костова, която заедно със Сенсей Евгени Прудников, бяха част от съдийския състав на Първенството.
