Две европейски и две вице-европесйка титли за състезателите ни в Полша

ДВЕ ЕВРОПЕЙСКИ И ДВЕ ВИЦЕ-ЕВРОПЕСЙКА ТИТЛИ ПО КИОКУШИН КАРАТЕ ЗА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ НА БКА – ИКО БЪЛГАРИЯ В ПОЛША

На 20-ти и 21-ви Май 2023 г., в гр. Врослав Полша, се проведе 36-тото ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО КИОКУШИН КАРАТЕ НА КАТЕГОРИИ за мъже, жени, юноши, девойки и ветерани.

От Отбора на БКА – ИКО България, с Председател Световния Шампион Шихан Емил Костов, при децата и юношите взеха участие общо 6-ма състезатели. Състезанието първия ден започна с дисциплина ката, където 3-ма Български състезатели играха, но само Атанас Вълев (СКК”Ичи Геки Варна”) стигна до финал, класирайки се на 4-то място при 12-13 годишните. Валентин Борисов от СКК”Киокушин Спирит”Бургас, Атанас Вълев и Георги Динев и двамата от СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА” отпаднаха на кумите-квалификациите след оспорвани двубои. Антон Христов (СКК”Ичи Геки Варна”) изигра 4-ри срещи, отстъпвайки с малко на финала срещу съперник от Германия и така остана 2-ри при 12-13годишните . Димитър Карбов и Станислав Иванов, възпитаници на СКК”Ичи Геки Варна”, спечелиха своите срещи класирайки се на 1-во място при 10-11 годишните в своите категории.

Вторият ден на мащабния фарум, в който взеха участие над 700 състезатели от 24 държави, Българският отбор се съревновава също с 6-ма състезатели. На дисциплина ката, двамата ни представители – при жени – Зорница Костова (СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА”) и при мъже – Валентин Желев (СКК” КИОКУШИН СПИРИТ” Бургас) заеха 4-тите места. Александър Стоименов (СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна), заедно с каратеките – Александър Комаровски (СКК”СЕЙКЕН”Пловдив) и Ники Пенков (СКК”БУДО КК”Разград) загубиха на квалификациите в своите категории при мъжете.

Богомил Костов от СКК”ИЧИ ГЕКИ Варна” изигра две срещи при мъже до 90 кг и на финала след едно продължение загуби със съдийско решение от представителя на Испания – Алехандро Наваро. Така той зае престижното 2-ро място и затвърди квотата си за Световното Първенство на без-категории този Ноември в Япония.

Шихан Емил Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова бяха Рефери на финалите при мъжете и жените. Ден след Първенството те взеха участие в Семинар с Директора на Международния отдел – Шихан Кацухито Горай.