ВТОРО И ТРЕТО МЯСТО ЗА СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ НА БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ В РУСИЯ

Източник: narodensport.eu

На 20-ти февруари отборът на БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ се завърна от международното първенство за юноши и девойки по киокушин карате в Москва, Русия.

В надпреварата взеха участие около 500 каратеки от 12 държави – Русия, Беларус, Казахстан, Ливан, Испания, Азърбайджян, Армения, Япония, Грузия, Украйна, Естония, България.
Българският отбор участва с 2-ма представители при юношите – Богомил Костов 12-13г. от СК“Ичи Геки Варна“ и Марин Енчевски 16-17г. от СК“Монтана“.

Марин зае 3-то място при ЮСВ над 75 кг. , като изигра общо три срещи, 2-рата от които спечели с ипон (нокаут), но отпадна на полуфинала от представител на домакините.
Богомил Костов се класира 2-ри при ЮМВ до 50 кг. след оспорван финал с две продължения, също срещу състезател на Русия. Той бе удостоен със специална награда за представянето си:“Воля за победа“, като две от 4-те си срещи спечели с ипон (нокаут). Българският отбор бе съпроводен от председателя на БКА-ИКО БЪЛГАРИЯ – Шихан Емил Костов, придружен от Сенсей Гергана Апостолова-Костова, която участва в съдийския състав на първенството.