Основател на Киокушинкай Карате в България
Шихан Константин Божилов
5-ти дан

27-МО ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО НА КАТЕГОРИИ КИЕВ - УКРАЙНА

Състезателят на Световният Шампион Сенсей Емил Костов, Захари Дамянов от Спортен клуб “ИЧИ ГЕКИ – ВАРНА”, продължава по стъпките на своя треньор, спечелвайки поредна Европейска титла.

На 27-мото Европейско Първенство на категории, което се проведе на 18-ти Май в гр. Киев-Украйна, възпитаникът на Емил Костов стана Европейски Шампион в супер тежка категория (+90кг.).

В Турнира взеха участие 190 състезатели от 16 държави.

От отбора на Сенсей Костов се състезаваха общо 3-ма състезатели:

-  Кирил Боев - при мъже до 80кг, който отпадна на четвъртфинала от класиралия се 2-ри в неговата категория, представител на Русия;

-  Гергана Апостолова - Костова - дисциплина "ката", която от 18 състезателки, се класира на 2-ро място, след представителка на Русия;

и

- Захари Дамянов - при мъже в супер-тежката категория (+90кг), който изигра 3 срещи, като 1-ва среща се съревновава с представител на Беларус, 2-ра с представител на Русия и 3-та финална среща, възпитаника на Световния Шампион победи тазгодишния Световен Шампион (до 90кг) небезизвестния представител на Испания – Алехандро Наваро, който е и многократен Европейски Шампион и Шампион на Япония за 2012.

Ден след Първенството, Сенсей Костов, който бе и главен рефер на повечето срещи в турнира, взе участие заедно с Гергана Апостолова -Костова в Семинар с Директора на Международната Карате Организация Киокушинкайкан - Канчо Шокей Мацуи.

Възпитаниците на двата черноморски клуба -"ИЧИ ГЕКИ - Варна" и "Киокушин Спирит" - Бургас,  взеха участие в демонстративно шоу по случай националния празник "Великден". Репортажът бе излъчен на 5-ти Май 2013г. по БНТ2.

5-ТО СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ЗА МЪЖЕ НА КАТЕГОРИИ - ТОКИО - ЯПОНИЯ

5-ТО СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ЗА МЪЖЕ НА КАТЕГОРИИ
СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ЗА ЖЕНИ
27-28.04.2013г. - ТОКИО - ЯПОНИЯ

Двама от състезателите на Световния Шампион и Председател на БКА - Сенсей Емил Костов, се завърнаха заедно със своя треньор от Япония, където взеха участие в най-престижните Първенства в Света на Карате Киокушин, а именно - 5-то Световно Първенство за мъже на категории, Световно Първенство за жени и Международен Турнир за деца, юноши, девойки и ветерани, които се проведоха в Токио на 26-27-28 Април 2013г..

Участниците в Първенствата, включваха каратеки, чийто брой бе над 1500 човека от горепосочените възрасти.
Вицесветовния Шампион за 2009г. - Захари Дамянов, се класира 3-ти в супер тежка категория, елиминирайки в квалификациите представители на Бразилия, Русия и Австралия. Дамянов отпадна на полуфинала от един от основните си конкуренти - японеца Шоки Арата, който се класира 1-ви в таз-годишното Първенство.

В дисциплина ката при жените взеха участие 22 жени, сред които Световната ни Шампионка от 2010г. - Гергана Апостолова се класира 4-та след две представителки на Япония и една на Русия.
На 18-ти Май 2013г. възпитаниците на Сенсей Костов ще се съревновават на Европейското Първенство на категории, което ще се проведе в гр.Киев, Украйна.

СНИМКИ В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

КУПА БУРГАС - 2013

ИНТЕРВЮ СЕНСЕЙ ЕМИЛ КОСТОВ - БНТ 2

ПЪРВЕНСТВО ПО КАРАТЕ КИОКУШИН
ЗА ДЕЦА ОТ 5 ДО 14 ГОДИНИ
"КУПА БУРГАС 2013"

За осма поредна година град Бургас бе домакин на традиционното Първенство за деца от 5 до 14 години, което се състоя в зала ”Младост” на 6-ти Април (събота) 2013г. от 13:00ч..
Турнирът се организира по инициатива на Българска Киокушин Асоциация, съвместно с местния спортен карате клуб "Киокушин Спирит"- Бургас и разбира се Община Бургас.
В съревнованието премериха сили 160 състезатели от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин, които бяха приветствани на официалното откриване от Г-жа В.Деведжиева – Директор на Дирекция спорт към Община Бургас.
Сред финалистите на състезанието бяха раздадени и специални награди:

- Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" спечели Стефан Савов от СК"Карате Киокушинкай" - гр.Ямбол;

- Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ" получи  Маргарита Йондрова от СК"Ичи Геки - Варна";

- Награда за "НАЙ-МАЛЪК СЪСТЕЗАТЕЛ" бе връчена на 4-ри годишния Александър Станев от СКК”Киокушин Спирит” – гр.Бургас.

Отборът на Световният Шампион Емил Костов - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна", заслужено си защити ОТБОРНАТА КУПА.

На 22 юни  2013 г. „Ичи Геки – Варна” отново ще бъде домакин на Първенство от същия ранг, но преди това възпитаниците на Световния Шампион Сенсей Костов, в лицето на Захари Дамянов и Гергана Апостолова , ще вземат участие в Световното Първенство, което ще се проведе на 27 и 28 април в Токио - Япония

Интевюта със Стефан Савов и Маргарита Йондрева

КУПА ВАРНА - 2013

9-то Първенство за мъже и  жени - на категории
Турнир за юноши и  девойки
4-то Първенство за Ветерани
"КУПА ВАРНА 2013"

На 17-ти Март 2013г. в зала "Простор" на ЖСК"Спартак се състоя поредното мащабно Първенство, организирано по инициатива на Международната Карате Организация Киокушинкайкан (IKO), която го реализира чрез представителя на IKO за България - Сенсей Емил Костов.
В съревнованието премериха сили 100 каратеки от клубове в страната, практикуващи карате Киокушин, сред които бяха и сръбския отбор, придружен от техния треньор и Branch Chief за Сърбия - Сенсей Зарко Петкович.
Двубоите бяха изключително интересни и успорвани, особено сред 3-те категории при мъжете, където конкуренцията бе най-голяма, поради наличието на голям брой предствители на сръбския тийм.

Нашите бойци показаха дух и най-вече добра техника, която изведе на финалните призови места при мъжете:

· Мариян Христозов (до 70 кг)

· Митко Янев (до 80 кг)

· Кирил Боев (над 80 кг), който спечели след доста успорван двубой на финала срещу представител на Сърбия.

·   Награда за "НАЙ-ТЕХНИЧЕН СЪСТЕЗАТЕЛ" спечели Дан Казълов от СК"Ичи Геки- Варна";

· Награда за "НАЙ-ГОЛЯМ БОЕН ДУХ" получи Кристияна Кирова от СК"Будо Карате Киокушинкай" - Разград;

Клубът на Световния Шампион Сенсей Костов стана отнова Отборен Шампион.

Официални гости на мероприятието бяха основоположниците на Карате Киокушин за България, в лицето на: Сенсей Константин Божилов, Сенпай Янчо Нестеров и Сенпай Валентин Георгиев.

Повече снимки може да разгледате в ГАЛЕРИЯТА на сайта !

Интервю с Кирил Боев, Митко Янев и Мариян Христозов !

ЗИМЕН СЕМИНАР ПО КАРАТЕ КИОКУШИН

З И М Е Н  С Е М И Н А Р
П О  К А Р А Т Е  К И О К У Ш И Н

Българска Киокушин Асоциация организира от 21-ви до 24-ти Февруари включително в гр. Сапарева баня Семинар по Карате Киокушин.

В него, под ръководството на Сенсей Емил Костов, размениха опит инструктори, състезатели и напреднали от клубовете в страната, членове на IKO България.

Семинарът включваше двуразови тренировки, които имаха за цел уеднаквяване на основните техники и кати в различните киокушин клубове в страната.

ПОВЕЧЕ СНИМКИ ОТ СЕМИНАРА В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43