5-ти дан

СЕМИНАР-ЛАГЕР ПО КАРАТЕ КИОКУШИН В СЪРБИЯ - 2010

СЕНСЕЙ ЕМИЛ КОСТОВ –
ИНСТРУКТОР НА МЕЖДУНАРОДЕН СЕМИНАР-ЛАГЕР ПО КАРАТЕ КИОКУШИН В СЪРБИЯ

За 5-та поредна година Световният Шампион по Карате Киокушин – Сенсей Емил Костов, бе поканен от Президента на Сръбската Федерация по Kарате Киокушин – Зарко Петкович да бъде инструктор на традиционния Лагер в Сърбия.
Семинарът стартира на 15-ти Юли и продължи 4-ри дни. Тренировките, които бяха  двуразови, се проведоха в специализирана спортна база, близо до Кладово. В тях взеха участие и 9 наши национални състезатели от различни възрастови групи, за които това бе обмяна на опит и подготовка за предстоящите им Първенства.

Повече снимки в галерията на сайта !

ИЗПИТИ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА СТЕПЕН - 2010

През месец Юни  се проведоха традиционните изпити за повишаване на степен.
В тях взеха участие  каратеки от различни възрастови групи, които бяха изпитани за начални степени, както следва на кихон, ката, кумите, физическа издръжливост и наложения от 2009 г. писмен изпит.

Изпитите се проведоха под ръководството на Сенсей Емил Костов - IV-ти Дан, придружаван от Сенпай Гергана Апостолова - II-ри Дан и Сенпай Зихни Хасанов - II-ри Дан.

Повече снимки в галерията на сайта или тук!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СЕНСЕЙ БОЖИЛОВ!

УС!

СК”ИЧИ ГЕКИ"- Варна посрещна с овации на 22 Юни 2010 г. Сенсей Константин Божилов по случай 64-ят му рожден ден. Сенсей Емил Костов организира по този повод специална тренировка под инструктажа на Основателя на Карате Киокушин за България.

100 боя на Акира Масуда - 19 Май 1991 г.

БУКУРЕЩ - РУМЪНИЯ

За пореден път състезателят на Световният Шампион Сенсей Емил Костов, Захари Дамянов от Спортен клуб “ИЧИ ГЕКИ"- Варна, показа класа над своите съперници, спечелвайки за 2-ри пореден път Европейска титла.
На 24-тото Европейско Първенство на категории, което се проведе на 22-ри Май в гр. Букурещ - Румъния, възпитаникът на Емил Костов стана отново Европейски Шампион в супер тежка категория (+90кг.).

В Турнира взеха участие 105-ма състезатели от 21 държави.
Отборът на Сенсей Костов се състоя от 9 състезатели – 7 мъже и 2 жени. След изключителна конкуренция 6 от състезателите ни в по-леките категории отпаднаха още 1-вата среща.
Класациите на нашите състезатели бяха успешни в супер тежката категория, където взеха участие общо 16 състезатели. Нашите представители: Захари Дамянов и Александър Атанасов се класираха съответно 1-ви и 6-ти.

Дамянов изигра 3 срещи, като 1-ва среща се съревновава с представител на домакините, румънеца Даниел Милицевич; 2-рата среща бе спорна между нашия състезател и представителя на Франция – Шарли Кинол, който Захари след едно продължение надви;  3-тата финална среща, възпитаника на Световния Шампион победи представителя на най-силния отбор на Първенството – руснака Сергей Увитский.

С този пореден успех, Захари бе единствения европеец при мъжете, станал Шампион. Всички останали 1-ви места бяха заети от представителите на Русия.

Възпитаникът на Световния Шампион получи и награда за най-голям брой счупени дъски, част от квалификациите на Първенството.

Това е наистина пореден успех на състезател на Първия и единствен до момента Български Световен Шампион по Карате Киокушин – Емил Костов, след като преди месец той се върна от Япония, където неговата възпитаничка Гергана Апостолова стана Световна Шампионка на дисциплина ката.

На 24-тото Европейско Първенство се проведе и среща на националните представители на Европейската Карате Киокушин Организация, където Сенсей Емил Костов бе избран след гласуване, като единствения официален представител за ЕККО в България.

European Championship Karate Kyokushin - Bucuresti, Romania 2010 : Zahari Damyanov vs. Sergei Uvitskii (final fight) +90 kg. Category

Повече снимки тук!
Снимки от посрещането на Шампиона в Клубът на Сенсей Емил Костов СК"Ичи Геки" гр. Варна

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43