През месец Декември 2015г. в клубовете: “БУДО-КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ” – Разград, СК“КИОКУШИН Айтос“, СК”КАРАТЕ КИОКУШИНКАЙ” – Ямбол, СК”УЛОТ СМОРТ” – Пловдив, СК”КИАЙ” – Куклен, СК”АТИЛА” – Асеновград, се проведоха изпити по Киокушин карате за повишаване на степени.

Изпитите се проведоха под ръководтсвото на Шихан Емил Костов, Сенсей Гергана Апостолова – Костова и Сенсей Зихни Хасанов.

ИНТЕРВЮ НА ШИХАН ЕМИЛ КОСТОВ И СЕНПАЙ ЗАХАРИ ДАМЯНОВ

Европейско Първенство по Киокушин Карате - гр. Катовице, Полша - 2015

ОТБОРЪТ НА СВЕТОВНИЯ ШАМПИОН ШИХАН ЕМИЛ КОСТОВ
СЕ ЗАВЪРНА ОТ ПОЛША С ПЕТ ЕВРОПЕЙСКИ ТИТЛИ

На 5-ти и 6-ти Декември 2015г. в гр. Катовице, Полша се проведе Европейско Първенство по Киокушин Карате, в което взеха участие около 350 състезатели.

Отборът на БКА – ИКО България участва с девет представителя.

Първият ден състезанието започна със съревнование при юношите, девойките и ветераните.
Радослав Нешев (СКК“Киокушин Спирит“ – Бургас) отпадна на квалификациите при юношите.
Богомил Костов (СКК“Киокушин Спирит“ – Бургас) спечели Европейска титла на ката и бронз на кумите при 12-13г., след като победи две срещи с ипон и загуби третата от представител на Русия.
Симона Стоименова („Ичи Геки – Варна“) се завърна с Европейска титла на ката и кумите при девойките.
Европейска титла при юношите спечели Тони Трифонов („Ичи Геки – Варна“), който победи безапелационно своите съперници, побеждавайки с ипон на финала.
При Ветераните (мъже над 35г.) Европейски Шампион стана възпитаника на (СКК“Киокушин Спирит“ – Бургас) – Евгени Прудников.

Вторият ден продължи с Първенство за мъже и жени на без-категории, в което имахме 4-ма преставители. Зорница Костова („Ичи Геки – Варна“) и Станислав Комитов (СКК“Киокушин Спирит“ – Бургас) отпаднаха на квалификациите. Дилян Петров („Ичи Геки – Варна“) отпадна 2-ра среща от представител на домакините, а Събина Жекова (СКК“Киокушин Спирит“ – Бургас) се класира на 7-мо място при жените.

Шихан Костов и Сенсей Гергана Апостолова-Костова бяха Рефери на Първенствата, а Сенпай Ганчо Ганев участва в съдийския състав

ПОВЕЧЕ СНИМКИ ---> ТУК

ЗАХАРИ ДАМЯНОВ - СВЕТОВЕН ШАМПИОН НА БЕЗ-КАТЕГОРИИ

Захари Дамянов Световен Шампион на 11-тото Световно Първенство на без-категории - Токио, Япония - 2015

Захaри Дамянов е роден на 5-ти Ноември 1985 в гр. Варна. От 19 години се занимава с карате Киокушин, възпитаник на СК" ИЧИ ГЕКИ ВАРНА" с треньор Световния Шампион Шихан Емил Костов.

Многократен национален Шампион, 4-рикратен Европейски Шампион и 4-рикратен Шампион на Америка, Захари Дамянов завоюва на 22-ри Ноември 2015г. в Токио, Япония, Световната Титла на без-категории, което е върха в Киокушин карате!
Това Световно Първенство се организира веднъж на 4-ри години и представлява Олимпиада в Света на карате Киокушинкай. Само 192 състезатели се допускат да вземат участие, които минават през няколко квалификации, за да получат квота. Един сред тях бе Захари, който безапелационно спечели Световната титла на това тридневно съревнование, побеждавайки убедително осемтте си срещи в редовното време.

Първият ден Захари елиминира представител на Бразилия, втория ден двама състезатели съответно на Полша и Русия, а третия финален ден, в който от 192-ма остават само най-квалитетните 32-ма състезатели, Дамянов победи петима съперника 2-ма от Япония, 2-ма от Русия и един от Франция.
Шихан Емил Костов бе сред Главните Рефери на 11-тото Световно Първенство на без-категории в Токио, Япония.

Снимки  В ГАЛЕРИТА НА САЙТА ...............

Държавно първенство по кумите и ката - Варна - 2015

ДЪРЖАВНО ЛИЧНО ОТБОРНО ПЪРВЕНСТВО

ПО КАРАТЕ КИОКУШИН

КУМИТЕ И КАТА

7-8 НОЕМВРИ 2015, ВАРНА

Двудневното мероприятие се проведе в гр. Варна в зали „Простор“, ЖСК“Спартак, по инициатива на Българска Киокушин Асоциация – ИКО България.

Домакин на Първенствата бе СК“ИЧИ ГЕКИ – Варна“ с инструктор Световния Шампион Шихан Емил Костов.

На 7-ми Ноември (събота) състезанието започна с „Първенство по Ката за всички възрасти“, в което се съревнававаха 142-ма състезатели. На следващия ден от 10:30 мероприятието продължи с 11-тото Първенство по кумите за мъже, жени, юноши, девойки и 6-то Първенство за ветерани на категории.

Състезанието бе официално открито от Г-н Георги Арнаудов – главен екперт спорт към Община Варна. Официални гости на Първенствата, на които взеха участие състезатели по киокушин карате от клубовете в страната, членове на ИКО България,  бяха: Олимпийският Шампион по бокс – Ивайло Маринов, както и 1-вите основоположници на Карате Киокушин в България - Сенсей Константин Божилов и Сенпай Валентин Георгиев.

Отборната купа на ката спечели клуба на Световната Шампионка на тази дисциплина Сенсей Гергана Апостолова-Костова – „КИОКУШИН СПИРИТ“ – Бургас, а Отборната купа на кумите заслужи отбора на Световния Шампион на кумите Шихан Емил Костов – „ИЧИ ГЕКИ – Варна“.

Специални награди бяха връчени на двама от възпитаниците на варненския клуб - Зорница Костова за: „най-техничен състезател“ и Дилян Иванов за: „най-голям боен дух“.

Отборът на БКА – ИКО България предстои да замине на 15-ти Ноември за Япония, където фаворитните ни бойци ще вземат участие в 11-тото Световно Първенство на без-категории, което се провежда веднъж на 4-ри години. Успех на българския отбор!

СНИМКИ ОТ ПЪРВЕНСТВОТО В ГАЛЕРИЯТА НА САЙТА !

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43